Výzva 57: Komunikační dovednosti v cizích jazycích

CZ.1.07/1.1.00/57.1432

Studenti na SPŠ v Tachově používají výukový materiál OPEN LEARNING .

Vyučovací metoda je založena na výuce školního předmětu prostřednictvím cizího jazyka, takže žák si osvojuje znalosti a dovednosti v obou předmětech současně - CLIL (Content and Lanuage) - Integrovaná výuka předmětu prostřednictvím cizího jazyka. Používá se pro podpoření výuky a domácí přípravu pro rozvoj individuálních osobností formou blended learningu.

Nejedná se pouze o jednoduchý e-learning nebo elektronickou učebnici, ale o ucelený výukový vzdělávací systém. Jsou zde poslechy audio nahrávek a videonahrávek, odborné terminologie, testování v systematicky strukturovaných lekcích. Odborníci z podniků a vysokých škol tyto výukové materiály prověřili. Ve výukovém materiálu jsou výsledky cvičení a testů přehledně dostupné pro studenta i jeho učitele.  Na naší škole je výukový materiál OPEN LEARNING  velmi užitečný pro podporu výuky technických předmětů strojírenská technologie a stavba a provoz strojů. S pomocí základů technických cizích jazyků mohou studenti používat ty nejnovější technické informace na internetu (např. You Tube) a nejsou závislí "pouze" na český jazyk. Využívání výukového materiálu OPEN LEARNING je velmi oceňován zahraničními, ale i tuzemskými firmami v regionu (technická dokumentace, výkresová dokumentace, kontakty se zákazníky, návody, zdroje informací, atd.). Cizí jazyk, zejména technická angličtina či  němčina,  je žádaný ve všech technických oborech.