23-56-H/01   OBRÁBĚČ KOVŮ

Výstup            :           závěrečná zkouška

Profil absolventa:

• ovládá práce na soustruhu, frézce, brusce a vrtačce
  • navrhuje základní výrobní postupy pro výrobu strojních součástí
  • samostatně provádí nastavení, obsluhu a údržbu základních obráběcích strojů

(soustruh, frézka, bruska, vrtačka)

• umí obsluhovat a řídit základní proces obrábění na CNC strojích
  • kontroluje a měří obrobky
  • ošetřuje běžné pracovní nástroje
  • je připraven jako univerzální obráběč s širokou profilací

V průběhu 2. a 3. ročníku se žáci seznamují se základy programování a obsluhou soustruhu

nebo frézky s řízením CNC, nejen po stránce teoretické, ale především praktické.

Vědomosti si žáci prohlubují formou exkurzí, návštěv na odborných veletrzích (Brno)

a zejména vlastní prací u strojírenských firem – FORMY Tachov, BHS CORRUGATED Tachov, KERMI Stříbro, KOVOPLAN Planá, DUKE Abrahám Tachov, GRAMMER CZ Tachov, technické pružiny SCHERDEL Bor – vysočany a další podle zájmu žáka.

Velkou výhodou je nabídka praxe a zaměstnání v místě bydliště – Tachov, Staré Sedliště, Planá, Chodová Planá, Stříbro.

Závěrečné zkoušky se realizují podle Jednotného zadání, které zpracoval Národní ústav odborného vzdělávání pro ČR.

Žáci mohou získat prospěchové stipendium a odměnu za úspěšné ukončení studia.

Ve 3. ročníku svářečský průkaz, osvědčení o absolvování kurzu svařování plastů a oprávnění k obsluze vysokozdvižných vozíků.

Požadujeme potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu a výkonu povolání.

• žáky s ukončenou povinnou školní docházkou

• nástavbové studium ukončené maturitní zkouškou
  • podnikání v oboru
  • rekvalifikace v příbuzných oborech